Hiiumaa kirjandusfestival saab reedel teise peatüki

07 Jun 2023
Hiiumaa kirjandusfestival (6)

Sellel nädalavahetusel reedest laupäevani, 9.-11. juunil toimub taas Hiiumaa Kirjandusfestival, seekord Kärdlas Vabrikuväljakul. Festival toob saarele mitmed tuntud eesti kirjanikud, teiste hulgas Leelo Tungal, Andrus Kivirähk, Indrek Hargla. Jaan Tootseni juhtimisel toimuvad Ööülikooli salvestused ning avatud on Eesti kirjastuste pop-up raamatumüük.

“Hiiumaal ei ole senini päris oma raamatupoodi. Nii sündis idee kutsuda ellu kirjandusfestival, mis oleks huvitav sündmus saare külastajatele ja tooks värske kirjanduse koju kätte ka hiidlastele,” selgitas Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Festival sai alguse eelmisel aastal, mis oli Hiiumaal kirjanduse teema-aasta. Korraldajate kinnitusel ei ole üritus sugugi ainult professionaalsete kirjanike kokkutulek või kultuurieliidi jutuklubi.

“Vestlused ja töötoad on nii koostatud, et igaühel oleks huvitav ning kuulamist ja mõtlemist jaguks lastelegi. Hiiumaa on nii inspireeriv keskkond, et paar päeva siin päriselt puhkamist, lõõgastumist ja mediteerimist ja igaühest võib saada luuletaja või näitekirjanik,“ julgustas Üksvärav kõiki festivali programmiga tutvuma ning endale meeldivas vestlusringis osalema.

Festivali raames toimuvad vestlusringid kirjandusest ja raamatuesitlused, avalikud salvestused ning erinevad töötoad. Festivalil on ka muusikat, näitusi ja filme nii lastele, noortele kui täiskasvanutele.

Raamatust „Vapilõvi“ räägivad raamatu autor Daniel Vaarik ja Kadri Tikerpuu. Karl-Martin Sinijärv pakub aga laupäeval, 10. juunil Ave Vita hoovis keskpäevakohvi. Jaan Tootseni juhtimisel toimuvad Ööülikooli salvestused:
– „Hiiumaa kui tõlkijate paradiis“: Piret Saluri ja Tiiu Relve

– „Hiiumaa loodus ajas ja ruumis: Tiit Leito ja Jaan Tootsen

Põnevaid hetki ja tegevusi  pakuvad mõlemal päeval  lasteajakirjad „Minu maailm“, „Hea laps“ ning „Täheke“. Kärdla Kultuurikeskuses avatakse reedel kl 17 lasteraamatute illustratsioonide näitus „Piltidega imet tabamas“, oma raamatuillustratsioone esitlevad: Anne Linnamägi, Catherine Zarip, Kadi Kurema, Katrin Ehrlich, Kertu Sillaste, Regina Lukk-Toompere, Tuulike Kivestu-Rotella, Ulla Saar, Viive Noor.

Laupäeval on võimalik proovida nii lastel kui täiskasvanutel luuletuse kirjutamist, salmiku  ja voldikraamatu tegemist, samuti saab õppida mittevajalikust raamatust tegema hoopis sisekujunduselementi. Laupäeval ühendab kirjandusfestival Vabrikuväljakul väed Lastefestivaliga, mis algab kell 10 pannkoogihommikuga.

Laupäeval kl 15 tutvustab  Ilona Martson Pikas Majas Ukraina pildiraamatuid, mis on tõlgitud eesti keelde.

Festivali filmiprogramm on valminud koostöös Hiiumaa kino ja Goethe Instituudiga.

Hiiumaa kirjandusfestivali programm ja lisainfo: www.hiiumaa.ee/kirjandusfestival2023

Esimesel Hiiumaa kirjandusfestivalil salvestatud vestlusi ja loenguid saab vaadata Hiiumaa TV kanalilt: https://www.youtube.com/@hiiumaatv

Hiiumaa kirjandusfestivali korraldab Hiiumaa teabekapital koostöös Kärdla linnaraamatukogu, Hiiumaa Kino ja Hiiumaa turismiklastriga. Hiiumaa kirjandusfestivali korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Hiiumaa kirjandusfestival (6)

Loe lisaks

02.07.2024
Hiiumaa kodukohvikute päevadel saab talleprae ja suitsukala kõrval kunsti teha

1.-3. augustini Hiiumaal peetavatele kodukohvikute päevadele on registreerunud 37 kodukohvikut üle kogu Hiiumaa, toiduvalikus leidub lihtsaid koduseid…

Loe edasi
27.06.2024
TS Laevad liitus Hiiumaa turismiklastriga

Eesti suursaarte ja mandri vahel parvlaevaliiklust korraldav OÜ TS Laevad astus Hiiumaa turismiklastri liikmeks. Otsus sündis soovist…

Loe edasi
13.05.2024
Margit Kääramees „Meie jaoks on Orjaku sadam maailma ilusaim väikesadam“

Tulihingeline kultuurikorraldaja Margit Kääramees seisab hea paljude populaarsete kultuurisündmuste eest Hiiumaal, aga üks olulisematest südameasjadest on tema…

Loe edasi