Ladataan Tapahtumat

Hiiumaa Kino: ”Vigased pruudid”+ jutuajamine filmi operaatori assistendi Rein Pruuliga

la, 28. lokakuun, 2023 - 19:00 - 20:15
vigased

Armastatud rahvakirjaniku Eduard Vilde vigased pruudid ärkavad taaskord ellu, ja seekord kinolinal, et eesti rahva rõõmuks oma jant jälle kord maha mängida. Ühtepidi võiks see olla kerge meelelahutus, kus nalja ja naeru nabani, teisalt aga uut ajastut kuulutav kirjandusklassika, milles noorem põlvkond otsustavalt vanemale vastu hakkab ja ise oma eluõnne üle otsustada soovib.

NB! Sõru muuseumis on võimalik pärast filmi näitamist juttu ajada ja täpsemalt küsida, kuidas see filmi tegemine siis ikkagi käis, filmi operaatori assistendilt, Emmasteotsast Riidakülast pärit Rein Pruulilt. Rein Pruul pälvis 2021. aastal Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali parima taustajõu preemia pikaajalise ja ulatusliku töö eest operaatori assistendina.

Osades: Oskar Seeman (Joosep), Maria Teresa Kalmet (Miina), Simo Andre Kadastu (Juhan), Maarja Johanna Mägi (Leena), Harry Kõrvits (Lipuvere peremees Mart), Pääru Oja (Jaak), Kaspar Velberg (Enn), Tarvo Vridolin (mölder), Meelis Rämmeld (kasakas) ja Margo Mitt (kõrtsmik).

Filmi režissöör ja operaator on Ergo Kuld („Talve“, „Soo“, „Jahihooaeg“), produtsendid on Kristian Taska Taska Filmist (“1944”, “Nimed Marmortahvlil”, “Talve”, “Klassikokkutulek”, “Apteeker Melchior”), Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productionsist („Talve“, “Apteeker Melchior”, “Soo”, “Vanamehe Film”), tegevprodutsent Arto Saar ning tootmisjuht on Olev Sten Erik Jõgi. Stsenarist on Ott Kilusk, kunstnik Annika Lindemann, helirežissöör Lauri Laagus, grimmikunstnik Egle Beek ja kostüümikunstnik Kadri Vahar. Filmi levitab Hea film. Tootmist toetavad Kanal 2, Apollo TV ja Postimees.

Aika
la, 28. lokakuun, 2023 - 19:00 - 20:15


Hinta
6€


Verkkosivusto
https://hiiumaakino.ee/

Järjestäjä

Hiiumaa Kino
Sähköposti:
info@hiiumaakino.ee

Tapahtumapaikka

Sõru muuseum
Eesti + Google Map