Lade Veranstaltungen

Näituse avamine: „Metalltuletornide SUUR VIISIK“

Mi, 1. Mai - 16:00
BIG5_story

𝟏. 𝐦𝐚𝐢, 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟏𝟔.𝟎𝟎 𝐨𝐧 𝐧𝐚̈𝐢𝐭𝐮𝐬𝐞 𝐚𝐯𝐚𝐦𝐢𝐧𝐞: „𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐭𝐮𝐥𝐞𝐭𝐨𝐫𝐧𝐢𝐝𝐞 𝐒𝐔𝐔𝐑 𝐕𝐈𝐈𝐒𝐈𝐊“ Näituste avamine toimub Prantsuse suursaadiku Eestis Emmanuel Mignot osavõtul.

Näitus Hiiumaal Tuuletorni elamuskeskuse galeriis 1.5-10.6.2024
Fotod, ajaloolised originaaljoonised ja merekaardid moodustavad installatsiooni, mille keskmeks on metalli kui materjali väljendusvahendite otsingud, nagu seda kirjeldas insener Louis Sautter oma 1881. a ilmunud raamatus “Notice sur les Phares”. Uuring Suure Viisiku esimestest metalltuletornidest on teostatud kahe aasta jooksul maailma erinevates paikades Jamaikast kuni Uus-Kaledooniani toimunud ekspeditsioonidel. See on tehniliste lahenduste otsingute lugu, mis valmistas ette pinnast omaaegse maailma kõrgeima ehitise – sõrestikulise metallkonstruktsiooniga Eiffeli Torni püstitamiseks 1889. a – avardades inimvõimete piire ja avades horisonte uutele esteetilistele tõekspidamistele.

Vernissaaž Tuuletorni elamuskeskuse galeriis 1.mail kell 16
Indrek Laos on tegevarhitekt arhitektuuribüroos Flux Projekt, talle on omistatud volitatud arhitekti ning arhitektuuripärandi spetsialisti kutsed, alates 2020 täiendab muinsuskaitse alaseid teadmisi EKA doktoriõppes.

www.ristnaeiffel.ee

Zeit
Mi, 1. Mai - 16:00

 

Veranstalter

Veranstaltungsort

Elamuskeskus Tuuletorn
Mäe 4
Käina,
Google Karte anzeigen
Telefon:
53505028
Veranstaltungsort-Website anzeigen