Lade Veranstaltungen

Matcha tee kursus Yasuko Okiga. Avatud meelte aed

Sa, 25. Mai - 14:00 - 16:00
Avatud meelte aed_Tee kursus_1920 x 1080

Teetseremooniale (kl 12.00–13.00) järgneb kahetunnine tee valmistamise kursus, mille viib läbi Jaapanist pärit teemeister Yasuko Oki.

Jaapani tee tseremoonia on üle 800 aasta vana. Algselt oli tegu jõukamate meelelahutusega, hiljem kujunes sellest zenilikult lihtne rituaal. „Chanoyu“, nagu seda tänapäeval tuntakse, tekkis 16. sajandil. Tee meister Sen Rikyu (1522–1591) arendas välja nn „wabicha“ stiili, mis oli lihtsa ja vaikse maitsega tee valmistamise viis. See on tee serveerimise põhistiil nii Jaapanis kui ka kogu maailmas täna. Chanoyu põhimõtted on „Wa Kei Sei Jaku“: harmoonia, austus, puhtus ja rahu. Tee tseremoonia vaimu nimetatakse „ichi-go-ichi-e“ (üks kord elus kogemus)“. See tähendab teadlikkust sellest, et iga teejoomine on elus kordumatu sündmus. Seetõttu suhtutakse teetseremoonial üksteisesse ülima austusega.

„Tutvustan paindlikku, ent autentset stiili, mida nimetatakse „Ryakutemae“ või „Obondate“, teed serveerime laual,“ täpsustab Yasuko. Teetseremoonial kasutame „Mitate“ põhimõtet: püüame igapäevaelus kasutatavaid esemeid kohandada Jaapani teetseremooniasse.

Tule astu igapäevaaskeldustest välja ja naudi meditatiivses õhkkonnas matcha tee valmistamise kursust. NB! Väga piiratud kohtade arv. Osalemistasu 55 €. Registreeru siin: https://bit.ly/yasukookicourses.

Yasuko on lisaks meisterflorist, kunstnik ja Hanakubari kursuste juhendaja. Aiapäevale eelnevatel päevadel, 23. ja 24. mail juhendabki ta Hanakubari kursuseid Suuremõisas. Loe lähemalt: https://fb.me/e/21ztBcl3P

Täname Jaapani Suursaatkonda Eestis.

Organisator
Hiiumaa Ametikool

Veranstaltungsort

Suuremõisa loss
Eesti Google Karte anzeigen