Lade Veranstaltungen

Kristliku kunsti rändnäitus „Raamatute raamat“

So, 2. Juni - 14:00 - 15:30
Raamatute-raamat_FB_KardlaBK

Avame Kärdla Baptistikoguduse 140. aastapäeva ja Hiiumaa kunstiaasta tähistamiseks Kärdla Baptistikoguduse kabelis kristliku kunsti rändnäituse „Raamatute raamat“.

Raamatute raamat on Piibel. See on unikaalne raamat, mis on maailma ajalugu, kultuuri ja ühiskonda mõjutanud rohkem kui ükskõik milline teine raamat. See on kirjutatud umbes 1500 aasta jooksul, ligi 40 autori poolt erinevatelt kontinentidelt. Piibli autorite seas kuningaid, preestreid, prohveteid, sõja- ja riigimehi, ning paljude muude seisuste ning ametite kandjaid. See on raamat, mis on kirjutatud ka väga erinevates žanrites – seal on ajalugu, poeesiat, memuaare, armastusluulet ning palju muud.
Läbi aegade on piiblilood seletamatutest imedest ja hämmastavatest kangelastegudest erutanud kunstnike fantaasiat ning andnud inspiratsiooni paljudeks suurepärasteks ja kuulsateks maalideks.

Antud näitusele on kokku kogutud eesti kunstnike teoseid, mis on inspireeritud Piiblist. Igal kunstnikul on palutud lisada teose juurde kirjakoht, millega töö on seotud või kirjeldada laiemalt, milline on maali seos Piibli ja kristlike väärtustega. Näitus „Raamatute raamat“ on ajas täienev. Täiendame ja uuendame näitust pidevalt uute teostega. Kunstnike teosed lähevad rändama mööda Eestit ja jõuavad erinevatesse kirikutesse ning iga näitus saab olema erinev, uue ja täiendatud kunstnike galeriiga. Kuni 11. augustini saab väikest valikut maalidest näha Kärdla Baptistikoguduse kabelis.

Zeit
So, 2. Juni - 14:00 - 15:30


Preis
Kostenlos

 

Organisator
Kärdla Baptistikogudus

Veranstaltungsort

Kärdla Baptistikoguduse palvemaja
Kabeli 3
Kärdla,
Google Karte anzeigen
Veranstaltungsort-Website anzeigen