September Hiiumaal - vananaistesuvi

https://hiiumaa.ee/wp-content/uploads/2022/08/mustikad-2048x1536.jpg
 • Nopi sügise magusaimad mustikad!

  Vananaistesuvi Tiismani Villas! Broneeri majutus Tiismani Villas kaheks ööks ja saad kolmanda öö tasuta!

  Pakkumine kehtib ööbimistele vahemikus 01.09.2022-30.09.2022.  Broneerimisel kasuta sooduskoodi „VANANAISTESUVI2022“.

  Ole kiire ja broneeri sügispuhkus Tiismani Villas juba täna!

  Pakkumine ei kehti Booking.com keskkonnas tehtud broneeringutele.

  Broneeri: nuutripuhkemajad.ee

   

  Septembrikuu eripakkumine Hiiumaa Sadamates! Septembris kehtib kolmes sadamas eripakkumine kaikoha tasule:

  Esimene öö -10%, teine öö -20%, kolmas öö -30% jne… kümnes öö on tasuta! Sealt edasi algab soodustus otsast peale.

  Ootame teid Kärdla sadamas (kell 9-17, muul ajal telefonil +372 5666 2514) , Orjaku sadamas (telefonil +372 5345 5059) ja Sõru jahisadamas (telefonil +372 514 5206).

  Lisainfo: hiiumaasadamad.ee

   

  Hõbekalal Külalistemajas on hinnad septembrist soodsamad!

  Kahe inimese tuba koos köögi kasutamise võimalusega 50€/öö

  Avar ilusa loodusvaatega kahe inimese tuba koos hommikusöögiga 85€/öö

  Broneeri: hobekala.ee

   

  Idüllilises Hundi Puhkemajas kohtuvad ajalugu ja tänapäevased mugavused.

  Kärdla külje all asuv Hundi Puhkemaja on suurepärane puhkusekoht nii peredele, sõpruskondadele, romantikutele kui ka pisematele töökollektiividele.

  Septembris sooduskoodiga “SEP2022” majutuse tavahinnast 20% soodsamalt!

  Broneeri: hundi.ee

   

  Kuni 15. septembrini saab Hiiumaa Spordikeskuses tennist mängida suviste hindadega – 10€/h! Alates septembrist oleme avatud kuni kella 22ni ning laual on rohkem väljaku aegasid!

  Lisainfo: hiiumaaspordikeskus.ee

   

  Mõnus puhkuse oaas mere ääres, suurte puude all! Hiiessare Rannamajas septembri kuus soodushind 100 €/öö (tavahind 130 €/öö). Majakese kõrval on saun.

  Broneeri e-maili kauduinfo@roosehiiumaa.com või telefonilt 56480998.

  Lisainfo: roosehiiumaa.ee

   

  Septembris on Dagen Hausis puhkamine 20% taskukohasem!Tule lae end meie juures ja uita rõõmuga Hiuumaa looduses!Pakume meeskondadele terviklahendusi majutusest kuni rekreatiivsetetegevusteni välja. Et oleks tööõnne ja jõudu tegutseda!Sinu parim puhkus Hiiumaal!

  Broneeri: dagen.ee

   

  Septembris on Elamuskeskus Tuuletornis vananaistesuve puhul naistele vanuses 50+ ekspositsiooni pilet 50% soodsam!

  Lisainfo: tuuletorn.ee

   

  Ehedast suitsusauna elamusest on võimalik oma sõpruskonnaga osa saada Mihkli talumuuseumis! 

  Sauna rent üheks õhtuks maksab 400 eurot, koos õpitoaga 500 eurot.
  Õpitoas saab käe tahmaseks sauna kütmisega – kuidas see siis täpselt käib? Lisaks vestame juttu saunalugudest ja kommetest, mis omased just hiidlastele.

  Lisainfo: muuseum.hiiumaa.ee

 • Kuhu minna?

  Hiiumaa uusim vaba aja keskus, kogupere Elamuskeksus Tuuletorn pakub põnevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele Hiiumaa sõpradele! Tuuletorn on natukene muuseum, väheke teaduskeskus, pisut mängumaailm ja kust ei puudu ka sport. Meie juures on sul võimalus tunnetada, kogeda, kuulata, õppida Hiiumaad tundma läbi kuue korruselise püsiekspositsiooni. Meil on Baltimaade kõrgeim 20 meetrine sise-ronimissein, kus saab iga soovija Hiiumaa nii-öelda mägesid vallutada ja oma vaprust proovile panna.  Meie majas on ka kohvik Ruudi, kus saab nautida Hiiu kööki ning kingituste pood, kus leiab armsaid meeneid, mis Tuuletorni ka kodus olles meenutavad. Tuuletorni näitusesaalis on Aado Algvere ehete fotonäitus „Kõva kivi pehmus“.

  Tuuletorn on avatud T-R 15-21 ja L-P 12-21, kohvik Ruudi E-R 15-21 ja L-P 12-21 ning ronimissein T-R 15-21 ja L-P 12-18.
  Lisainfo: tuuletorn.ee

   

  Kärdlas Pika Maja muuseumis saad vaadata ühte suurt ja kahte väiksemat näitust.  Püsinäitus „Lapsepõlves…“ – näitus lapsepõlvest ehk täpsemalt öeldes suureks kasvamise lugudest ja kogemustest. Näitus keskendub ennekõike väikelastele,  kuid põikab juttudes mõnikord ka veidi vanemasse ikka.  Väikeseks lapseks olemise aeg on just see, mil õpid, avastad ja märkad kõige rohkem – kogu maailm on päriselt uus.  Näitusega koos on avatud laste mängutuba! Muuseumis on ka näitus „Koer arhiivis. Koer muuseumis“ ja Leppo Mikko maalide näitus „Väljendusjõud värvides“. Pikas Majas asub meene- ja raamatupood, kus on lai valik Hiiumaa käsitööd ja suveniire.

  Pikk maja on avatud E-P 10-18.
  Lisainfo: muuseum.hiiumaa.ee/WP/filiaalid/pikk-maja

   

  Kassari muuseumimajas asub Hiiumaa ajalugu ja kultuuri tutvustav püsiekspositsioon “Elu Saarel. Tuli, Vesi, Õhk, Maa.”. Näituse kandvaks mõtteks on käsitleda Hiiumaa elu ürgsete elementide kaudu, mis juba pealkirjas mainitud, nende üldteada omadusi silmas pidades. Lisaks saab varahoidlaks muudetud näituseruumis tutvuda Hiiumaa Muuseumis olevate esemetega. Muuseumis asub ka meene- ja raamatupood, kust leiad laias valikus ehedat Hiiumaa käsitööd, suveniire ja raamatuid.

  Kassari muuseumimaja on avatud E-P 10-18
  Lisainfo: https://muuseum.hiiumaa.ee/WP/filiaalid/kassari-ekspositsioonimaja

   

  Vananaistesuvi kutsub Suuremõisa lossi! 4.09 kell 13 toimub Suuremõisa lossis restaureerimise töötuba “12 tooli lossis”, 9.09 kell toimub ööretk “Armastan Sind lossi ja tagasi” algusega Tuuletorni parklast Käinas ning 17.09 ja 24.09 kell 13 toimuvad lossis giidituurid. Tutvuda saab kolme näitusega – „E. von Ungern-Sternbergi pliiatsijoonistused“, fotonäitus “Minu Suuremõisa” ja Tiina Katteli fotonäitus “Fotoretked kodusaarel”. Imekaunis lossiaed on avatud alati!

  Septembris loss avatud E-R 9-16
  Lisainfo: suuremoisaloss.ee

   

  Uus ja eriti äge Käina kardirada pakub tipptasemel kardisõiduelamusi kõikidele huvilistele! Käina kardirada on tehniline ja paeluv rada. Külastajate käsutuses on 15 uut SODI hobikarti ning Apex Timingu ajavõtusüsteem. Tulge proovima ja nautima!

  Oleme septembris avatud: R 14-19, L 11-19, P 11-16.
  Lisainfo: kartdago.ee

   

  Orjaku sadama infomajas ootab Sind meenete ja kingituste pood, kohvik pirukate ja kohviga ning maailma kaunima vaatega kaugtöökontor (broneerimine tel. 5244 820).

  Orjaku sadama infomaja on avatud E-P 10-18.
  Lisainfo: orjaku.ee

   

  Hiiumaa Käsitööselts toob ühe katuse alla paljud Hiiumaa käsitööga tegelevad inimesed. Hoiame kohalikku traditsioonilist käsitööd ja anname oma teadmisi edasi nooremale põlvkonnale. Kindlasti leiate meie juurest midagi sooja ja hingelähedast, mida endale või sõbrale osta. Rõõm on vastastikune. Saate Hiiumaalt suurepärase mälestuse ja meie meistrid saavad puhta rõõmu, kuna nende käsitöö on loonud kellegagi hingesideme!

  Hiiumaa Käsitööseltsi maja (Vabrikuväljak 2 Kärdla) on avatud T-L 12-18.
  Lisainfo: hiiukasitoo.ee

   

  Hiiu Saunad – Haagisel kümblustünnide ja saunade rent Hiiumaal. Haagisel kümblustünn on suurepärane viis lõõgastumiseks nii koduhoovis kui ka suvilas. Kümblustünn on lihtsasti kasutatav ja soodne.

  Lisainfo: hiiusaunad.ee

  Hiiumaa Kino MTÜ on 15. jaanuaril 2013 loodud ühing, mille eesmärkideks on Hiiumaa kinokultuuri taaselustamine ja arendamine, filmikunsti propageerimine ja populariseerimine, kultuurielu arendamine ja rikastamine ning Hiiumaa kino- ja filmipärandi jäädvustamine. Peamine kinolinastuste läbiviimise koht on Kärdla kinosaal, lisaks on toimub linastusi ka Orjaku külamajas, Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses, šampanjabaaris Kork jne.

  Tutvu kinokavaga siin: hiiumaakino.ee

  Kärdlas asuv Hiiumaa spordikeskus pakub suurepäraseid võimalusi harrastada mitmeid spordialasid. Võimalus on mängida jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, tennist, sulgpalli ja lauatennist ning tegeleda ka rühmas võimlemisega. Meil on moodne jõusaal, kergejõustikuala koos 60 m jooksuraja ja heitealaga. Pärast treeninguid on võimalus lõõgastuda saunas.

  Lisainfo: hiiumaaspordikeskus.ee

 • Kui suvi lõpeb algab Vananaistesuvi. Vähemalt meil, Hiiumaal! Vananaistesuvel on meri täis lesta ja metsad täis marju. Lisaks pakume põnevaid tegevusi, mis tihti saavad ebaausalt vähe tähelepanu, kuid milles on värvilise ja salapärase sügise omapärased võlud!

  Valik Vananaistesuve sündmusi:

  04.09 kell 12 Vananaistesuve töötuba Suuremõisa lossis: “12 tooli lossis”
  09.09 kell 20 Vananaistesuve ööretk: “Armastan sind lossi ja tagasi”
  10.09 kell 13 Vananaistesuve tuur Suuremõisa lossis
  16.09 kell 20 Vananaistesuve ööretk: “Armastan sind paradiisi ja tagasi”
  24.09 kell 13 Vananaistesuve tuur Suuremõisa lossis
  24.09 kell 13 Vananaistesuvi Vetsi tallis “Ood Lambale”
  25.09 kell 13 Vananaistesuve töötuba “Ideaalsed mõrad” Dagen Haus külalistemajas

  Vaata lisa siit: vananaistesuvi.ee

  Kuula Vananaistesuve podcasti!