Loading Sündmused

Suuremõisa lossipäevad. Suuremõisa loss 250/ Hiiumaa Ametikool 45

R, 1. juuli - 19:00 - P, 3. juuli - 13:00
suuremoisa-lossipaevad-lXKDT4.tmp_


Tule Suuremõisa lossipäevadele! Tähistame Suuremõisa lossi 250. ja Hiiumaa ametikooli 45. juubelit.

1. juuli õhtul avame krahv Ewald von Ungern-Sternbergi pliiatsijoonistuste näituse lossis. Pärast toimub peasaalis Suuremõisa mõisa kohalugude õhtu, mida modereerib Jüri Metssalu Kohapärimuse keskusest, tema vestluskaaslased on Helgi Põllo, Alo Särg ja Andres Adamson. Lõpetuseks öised giidituurid!

Teine päev algab giidituuridega. Kogu päeva jooksul saab osaleda aiamängus. Õuealal toimub kirjanduse aastale fokusseeritud üritus “Kirjanduse põik”: aukülaline Norra suursaadik Else Berit Eikeland tutvustab Norra kirjandust, lastele tutvustavad oma teoseid Liis Sein, Ulla Saar ja Viive Noor, lastele pakuvad tegevust veel Lastekirjanduse Keskus ja Grete Olev, ajakirjad Täheke ja Hea Laps. Esineb kirjanike vestluspaar Viiu Härm ja Vaapo Vaher, oma kriminulle tutvustab Indrek Hargla, oma raamatut “Hiiumaa mõisad ja mõisnikud” tutvustab Alo Särg, kohal on kirjastused Argo, Ilmamaa, Päike ja Pilv, Canopus.

Lossi ees saab kaasa elada sümboolsele elava male mängule Hiiumaa ametikooli praeguse ja eelmise direktori vahel. Lossis toimub mõisateemaline mälumang Jan Ignahhini juhtimisel. 2. juuli õhtul on juubelipidustuste kõrghetk: pidulik aktus, kus esineb Tallinna Trompetiansambel. Järgneb PARGIPIDU! Soojenduseks mängib ametikooli vilistlastest, õpetajatest ja õppijatest koosnev bänd Imelik Masin, peaesineja on retroansambel Regatt, tantsumuusikat teeb DJ Maier. Pane jalga mugavad jalanõud, sest oodata on suuremat tantsupidu!

Kolmanda päeva ennelõunal toimuvad giidituurid. Ja kokkutulnud külalised saavad omavahel muljeid ja mälestusi jagada ning veel kord rahus Suuremõisa lossi aeda ja parki nautida.

Pargipeo piletid eelmüügis PILETILEVIS, osad üritused eelregistreerimise ja sümboolse osalustasuga, osad üritused lausa tasuta. Piletiinfo leiad sealtsamast Suuremõisa lossi kodukalt.

Lossipäevade raames on kuni 31. maini avatud FOTOKONKURSS “Minu Suuremõisa”. Ootame eheda emotsiooniga fotosid Suuremõisa külast, mõisast, lossist, siin tegutsenud koolidest. Huvitavad rakursid, detailid, sündmused, kohalood, portreed, põnevad tabamused inimestest – teema osas jätame vabad käed. Loe, kuhu ja mida saata, SIIT.

Täname Eesti Kultuurkapitali.

Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa loss ootavad 1.–3. juulil esimestele lossipäevadele – kohtumiseni Suuremõisas!

Korraldajad:
Suuremõisa loss www.suuremoisaloss.ee
Hiiumaa ametikool www.hak.edu.ee

Aeg
R, 1. juuli - 19:00 - P, 3. juuli - 13:00

Korraldajad

MTÜ Suuremõisa Loss
Hiiumaa Ametikool

Asukoht

Suuremõisa lossi park
Eesti