Loading Sündmused

Rahvamuusika päev ja triibuseelikute keerutamine

K, 16. august, 2023 - 15:00 - 20:00
16.08 rahvamuusika päev

Pärimuspäev Mihkli talumuuseumis – RAHVAMUUSIKA PÄEV ja TRIIBUSEELIKUTE KEERUTAMINE

Meie viimane pärimuspäev sel suvel toimub  Mihkli talumuuseumis 16. augustil 2023. Teemaks rahvamuusika ja loomulikult lõppeb õhtu simmaniga, kus keerutatakse triibuseelikuid.

Ajakava:

15.00 Helgi Põllo veab eest vestlusringi Hiiumaa tuntud rahvamuusikutest ja rahvapillidest. Arutame, kuidas leidis tõsine talumees raske töö kõrvalt aega ja võimalust muusikaga tegelemiseks.

15.30 Mängime Hiiumaal tuntud ringmänge. Juhendab Jaanika Kuusk.

16.00 Õpime põhjalikult tundma hiiu kandle hingeelu. Hiiu kandlest tuleb juttu vestma Malle Mürgimäe, kes on ise hiiu kandle mängija ja õpetaja.

16.30 Mängime Hiiumaal tuntud ringmänge. Juhendab Jaanika Kuusk. Maria Merimaa juhendamisel saab igaüks valmistada omale JAURAMI!

17.00 Serveerime Mihkli talu läätsesuppi.

Võimalus mängida erinevaid osavusmänge, sest mäng oli taluelu lahutamatu osa  – vedada vägikaigast, teha könna-kõndi, proovida unkaaugu täpsusviskeid ja püüda käkki koosta. Nii pandi teineteist proovile ja veedeti üheskoos aega.

Riideaidas on võimalus kududa kangastelgedel kaltsuvaipa, lastele on seal sisse seatud lauake joonistamiseks koos lauamängu, värvimis ning nuputamislehtedega. Meie armsad lambad ja kitsed ootavad paitajaid.

18.30 algab TRIIBUSEELIKUTE KEERUTAMINE. Lööme tantsu koos Saaremaa naistantsurühmaga Kaarma Kargus! Pillidel musitseerib Hiiumaa Pillisõprade Selts!

Osalemistasu 8 eurot. Kel aga rahvariided seljas, neile sissepääs tasuta.

Tule ja veeda mõnus päev Mihkli talumuuseumis!

Pärimuspäevade toimumist toetab programm „Saarte pärimuskultuuri toetamine“

Aeg
K, 16. august, 2023 - 15:00 - 20:00


Hind
8€

 

Korraldaja
SA Hiiumaa Muuseumid

Asukoht

Mihkli talumuuseum, Malvaste küla