Loading Sündmused

Õhtu Reigi Pastoraadis. Helgi Põllo. Eluolust Hiiumaal 17. sajandil

P, 20. august, 2023 - 19:00 - 21:00
pollo

Nagu traditsiooniks, hoiame viimastel õhtutel näitust kauem lahti, et saaks nautida augustiõhtute hämaruse antavat teistsugust valgust – veel hämaram ja 17.sajandilikum …
Reedest pühapäevani – 18., 19.ja 20.august on pastoraat avatud iga päev 12-st kella 22ni.
Ja viimasel, meie riigipühal, on kell 19.00 Helgi Põllo taas rääkimas hiidlaste eluolust.
Ning seekord saab pileteid osta vaid kohapeal, pikendatud õhtutel, reedest pühapäevani on sissejuhatajaks üks kuraatoritest Kalli Sein ja on ka kaardimaksevõimalus.
Kirjutada ja broneerida võib e-maili aadressil: kalli@sein.ee
20.08 kell 19.00 Helgi Põllo ” Hiiumaa eluolust 17.sajandil”.
Rootsi aeg Hiiumaal kestis tublisti üle saja aasta. Kas selle mõju on veel praegu tunda? Riietuses? Keeles? Et seda teada, peame uurima, kuidas sellel saarel siis argipäevaselt ikkagi elati ning mismoodi muutunud riigikord ning sündmused Euroopas seda elu mõjutada võisid.”
Loengupiletiga sissepääs alates kella 18.00-st.
Pilet 15 eur ja sooduspilet 12 eur.

Helgi Põllo on ajaloolane ja etnograaf, Hiiumaa ajaloo ja omakultuuri uurija, siinne elav entsüklopeedia. Pikaaegne Hiiumaa Muuseumi teadustöötaja.

Juurtelt läbini hiidlasena pole ta Hiiumaalt eemal olnudki muuks, kui õppimiseks ja enesetäiendamiseks. Tema loengud on alati ülimalt huvitavad ja faktirikkad, pikitud toredate lugudega ja hiiukeelsete sõnadega.

Keegi teine ei oskaks paremini anda sissevaadet Hiiumaal olustikku möödunud sajanditel ning tõmmata paralleele tänasesse päeva, hiidlaste hingeellu ning elumustritesse.

Aeg
P, 20. august, 2023 - 19:00 - 21:00


Hind
12€ – 15€

 

Korraldaja

Asukoht

Reigi Pastoraat
Eesti + Google Map