Loading Sündmused

Maakaitsepäev Kärdla sadamas

P, 23. juuni - 12:00
MAAKAITSEPÄEV (5)

Tavaks on saanud tähistada Võidupüha 23. juunil toimuva Maakaitsepäevaga. Ka seekord on Hiiumaa Maakaitsepäev Kärdla sadamas.

Tule ise ja võta pere kaasa – tegevust jagub kõigile!

varustust ja tehnikat näitavad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla Hiiumaa kiirabi, Kaitseliit ja liitlasväed.

tegevustoad Kodutütardelt ja Noortelt Kotkastelt

vabatahtlikud merepäästjad teevad päästekaatriga väljasõite merele

Võidupüha on riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti võitu Landesveeri ehk Balti maakaitse üle, mis saavutati 23. juunil 1919 Võnnu lahingus. Võidupüha paraadi korraldab aastast 2000 Kaitseliit. Pärast Eesti riiklikku taasiseseisvumist jätkati võidupüha tähistamist paraadiga 1993. aastal, mil toimus Eesti kaitsejõudude pidulik rivistus Tallinnas, kus õnnistati ja anti üle lipud kaitseväe üksustele, ja Tartus, kus rivistusid kaitsejõudude üksused Raekoja platsile. President Lennart Meri pidas Tartus kõne, milles teatas, et tegi kaitsejõudude juhatajale kindralmajor Aleksander Einselnile ülesandeks võidupüha paraade korraldada vaheldumisi kõigis Eesti linnades. Hiiumaal oli võidupüha paraad aastal 2015.

Võidupüha on ka lipuheiskamise päev.

Hiiumaa maakaitsepäev saab teoks Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna heas koostöös naiskodukaitsjate, noorkotkaste, kodutütarde, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Hiiumaa Vabatahtliku Merepääste Seltsi, PERH Hiiumaa kiirabibrigaadi, Hiiumaa Vallavalitsuse ja SA Hiiumaa Sadamad Kärdla sadamaga.

Tule sõprade või perega: tegemist-vaatamist jagub kõigile!

Korraldaja
Kaitseliidu Hiiumaa malevkond

Asukoht

Kärdla sadam
Eesti + Google Map