Loading Sündmused

Kristliku kunsti rändnäitus “Raamatute raamat”

N, 6. juuni - P, 11. august
Raamatute-raamat_FB_KardlaBK

Kärdla Baptistikoguduse 140. juubeliaastapäeva ja Hiiumaa kunstiaasta 2024 puhul on suvel Kärdla Baptistikoguduse palvelas üleval kristliku kunsti rändnäitus “Raamatute raamat”.

Raamatute raamat on Piibel. See on unikaalne raamat, mis on maailma ajalugu, kultuuri ja ühiskonda mõjutanud rohkem kui ükskõik milline teine raamat. See on kirjutatud umbes 1500 aasta jooksul, ligi 40 autori poolt erinevatelt kontinentidelt. Piibli autorite seas kuningaid, preestreid, prohveteid, sõja- ja riigimehi, ning paljude muude seisuste ning ametite kandjaid. See on raamat, mis on kirjutatud ka väga erinevates žanrites – seal on ajalugu, poeesiat, memuaare, armastusluulet ning palju muud.
Läbi aegade on piiblilood seletamatutest imedest ja hämmastavatest kangelastegudest erutanud kunstnike fantaasiat ning andnud inspiratsiooni paljudeks suurepärasteks ja kuulsateks maalideks. Seetõttu on Lääne kultuuriloos kristlikul kunstil oluline koht.
Piibel vajab erinevatel ajastutel erinevat keelelist tõlgendamist ning ka eestikeelse Piiblit tõlget uuendatakse aja möödudes. Samamoodi vajab uuendamist meie ettekujutus Piibli visuaalsest keelest.
Eestis on väga vähe kaasaegset kunsti, mis mõtestaks lahti Piiblis toodud kirjakohti või väärtuseid. Ometi on igal põlvkonnal oma nägemus ja omad arusaamad sellest, millist usku me vajame või kuidas võivad Piiblis kirjeldatud sajanditevanused lood aidata meid tänasel päeval. Kunstil on võime rääkida tunnete keeles ja puudutada tasandeid, milleni ainult sõna või loogikaga ei jõua. Kunsti keel on oluline. Me vajame kaasaja kunstnike poolt loodud teoseid, mis visualiseeriksid Piibli lugusid või tooks esile kristlikke väärtuseid.
Antud näitusele on kokku kogutud eesti kunstnike teoseid, mis on inspireeritud Piiblist. Igal kunstnikul on palutud lisada teose juurde kirjakoht, millega töö on seotud või kirjeldada laiemalt, milline on maali seos Piibli ja kristlike väärtustega.
Näitus „Raamatute raamat“ on ajas täienev. Valik Piiblist inspireetud maale on kuni 11. augustini näha Kärdla Baptistikoguduse kabelis. Samas täiendame ja uuendame pidevalt uute teostega. Kunstnike teosed lähevad rändama mööda Eestit ja jõuavad erinevatesse kirikutesse ning järgmine näitus saab olema erinev, uue ja täiendatud kunstnike galeriiga.
Näituse korraldajad loodavad, et Piiblile pühendatud teoste kogu ühelt poolt inspireerib kunstnikke looma täiesti uusi kunstiteoseid ja looma uusi teoseid Piibli ainetel. Teiselt poolt loodame, et need teosed leiavad kasutust erinevate koguduste poolt ja neid hakatakse kasutama nii pühapäevakooli tundides, jutluste illustreerimiseks või muul moel.

Aeg
N, 6. juuni - P, 11. august


Hind
Tasuta

 

Korraldaja
Kärdla Baptistikogudus

Asukoht

Kärdla Baptistikoguduse palvemaja
Kabeli 3
Kärdla,
+ Google Map
Külasta veebilehte