Loading Sündmused

Hiiumaa rattanädalavahetus: Emmaste öösõit

L, 7. oktoober, 2023 - 18:00 - 21:30
emmaste_oosoit

Distantsid

  • Võistlussõit 30 km (10 ringi)
  • Elamussõit 6 km (2 ringi)
  • Lastesõit (ca 800m ring)

Ajakava

18:00-19:45 – numbrite väljastamine ja kohapeal registreerimine
18:30 – start lastesõidule
19:00 – start elamussõidule
19:45 – start võistlussõidule
21:15 – parimate ratturite autasustamine
21:30 – esimese ürituspäeva lõpp, ürituskeskus ja finiš suletakse

Parkimine

Võistlejatel palume parkida autod Emmaste keskuses asuvasse parklasse.

Lasteprogramm

Lastesõit on tasuta ning eel-registreerimine pole vajalik. Üritusel kohapeal antakse lapsele soovi korral sekretariaadist lastenumber.

Lasteüritustel paremusjärjestust ei koostata ning kiireimate autasustamist ei ole. Kõik distantsi läbinud lapsed on tublid ja võitjad!

Võistlusformaat

Emmaste Öösõit kujutab endast ca 3 km pikkusel õueküünaldega palistatud ringil sõitu. Võistlussõidu pikkuseks on 10 ringi, elamussõidu pikkuseks 2 ringi. Võistlussõidul lõpetavad peale võitja finišeerumist kõik võistlejad, ka need, kes on saanud miinusringi. Miinusringiga võistlejaid ei loeta katkestajateks, vaid nad saavad koha lõpuprotokollis, võttes arvesse miinusringide hulka. Elamussõit ei ole võistlus, seal paremusjärjestust ei selgitata. Tegu on rekreatiivse matkaga küünlavalgel, kus 2 ringi läbimiseks on aega 40 minutit.

Autasustamine

Autasustamine toimub ürituskeskuses ajakavas märgitud ajal.  Autasustatakse parimaid rattureid vastavalt juhendile.

Oluline lisainfo

  • Võistluse rada on kaunistatud ja valgustatud õueküünaldega. Rattarada on matkatempos sõidetav ka ilma rattalambita, ent võistlussõidus osalemiseks on siiski vajalik ratta- või kiivrilamp.
  • Juhime tähelepanu, et kuigi korraldajad annavad endast maksimumi võistlejate ohutuse tagamiseks, kaasneb spordiga traumade ja varustuse purunemise oht. Starti asumisega kinnitab iga osaleja, et on kaasnevate ohtudega kursis ning õnnetuse korral vastutab tagajärgede eest ise, esitamata korraldajatele mistahes vormis kahjunõudeid.

Aeg
L, 7. oktoober, 2023 - 18:00 - 21:30

 

Korraldaja

Asukoht

Emmaste
Eesti + Google Map