Loading Sündmused

Fotonäitus “Kõva kivi pehmus. Ado Algvere autoriehted”

L, 22. juuni - 08:00 - K, 31. juuli - 18:00
kovakovipehmus

Aado Algvere on juveliir ja metallikunstnik, kes elab ja töötab Hiiumaal. Tema eriline ja loov lähenemine poolvääriskividele on temast teinud hinnatud ja armastatud ehtekunstniku.

Sõru Muuseumis on Aado Algvere ehete fotonäitusel näha osa tema tehtud autoriehetest, mis on jäädvustatud ka raamatusse “Kõva kivi pehmus”.

1982.a. koos maalikunstnikust abikaasa Liia Lüdig-Algverega Hiiumaale kolinud Aado leidis tööd Emmaste kolhoosi abitootmisosakonnas Leisus nn. suveniiritsehhis, ent on kolme aastakümne vältel teinud ka palju individuaalehteid, mis on tehtud tellijate soove ja isikupära arvestades – iga ehe on tehtud just selle kandjale.

Aado on ise öelnud oma tööde kohta: ” Mis on tarbeehe? see on ikka kõik kunst, mis ma teen. Ma pean kõike loominguks. Seepärast ma teengi erinevaid asju, et see töö on pidev areng. Kui tuleb uus tellimus, siis sageli teen selle jaoks ka mõne uue tööriista.”

Tütar Kristel on oma vanemaid iseloomustanud nii: ” Missugused eeskujud nad on olnud! Kirglikud kunstiinimesed, kes teenivad kunsti nagu kirikuõpetaja kogudust.”

Fotograaf Kerttu Kruusla, raamatu koostaja Kristel Algvere.

Raamat “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehtekunst” on müügil ka Sõru Muuseumis. Lisainfo Aado Algvere tööde ja tegemiste kohta: https://www.facebook.com/Algvere.Jewellery

Tulekul ka kohtumine ehtekunstnikuga!

 

Aeg
L, 22. juuni - 08:00 - K, 31. juuli - 18:00

 

Korraldaja

Asukoht

Sõru muuseum
Eesti + Google Map