Loading Sündmused

Emmaste öösõit ja -jooks

L, 8. oktoober
HENO3635-scaled

Distantsid

  • Võistlussõit 30 km (10 ringi)
  • Elamussõit 6 km (2 ringi)
  • Lastesõidud
  • Jooks 6 km või 3 km (2 või 1 ring)
  • Lastejooksud

Ajakava

17:00-19:45 – numbrite väljastamine ja kohapeal registreerumine
17:45 – lastesõidud võistluskeskuses (ca 800m ring)
18:00 – lastejooksud võistluskeskuses (ca 800m ring)
18:15 – start põhijooksudele
19:05 – parimate jooksjate autasustamine
19:15 – start elamussõidule
20:00 – start võistlussõidule
21:15 – parimate ratturite autasustamine
21:30 – võistluskeskus ja finiš suletakse

Parkimine

Võistlejatel palume parkida autod Emmaste keskuses asuvasse parklasse.

Lasteprogramm

Lastesõidud ja -jooksud on tasuta ning eelregistreerimine pole vajalik. Üritusel kohapeal antakse lapsele soovi korral sekretariaadist lastenumber.

Lasteüritustel paremusjärjestust ei koostata ning kiireimate autasustamist ei ole. Kõik distantsi läbinud lapsed on tublid ja võitjad!

Võistlusformaat

Emmaste Öörattaralli kujutab endast ca 3 km pikkusel õueküünaldega palistatud ringil sõitu. Võistlussõidu pikkuseks on 10 ringi, elamussõidu pikkuseks 2 ringi. Võistlussõidul lõpetavad peale võitja finišeerumist kõik võistlejad, ka need, kes on saanud miinusringi. Miinusringiga võistlejaid ei loeta katkestajateks, vaid nad saavad koha lõpuprotokollis, võttes arvesse miinusringide hulka. Elamussõit ei ole võistlus, seal paremusjärjestust ei selgitata. Tegu on rekreatiivse matkaga küünlavalgel, kus 2 ringi läbimiseks on aega 40 minutit.

Emmaste Ööjooks kujutab endast 3 km pikkusel õueküünaldega palistatud ringil jooksu. Nooremad jooksevad 1 ringi, vanemad jooksevad 2 ringi.

Autasustamine

Autasustamine toimub ürituskeskuses ajakavas märgitud ajal.  Autasustatakse parimaid jooksjad ja parimaid rattureid vastavalt juhenditele.

Oluline lisainfo

  • Võistluse rada on kaunistatud ja valgustatud õueküünaldega. Rattarada on matkatempos sõidetav ka ilma rattalambita, ent võistlussõidus osalemiseks on siiski vajalik ratta- või kiivrilamp.
  • Juhime tähelepanu, et kuigi korraldajad annavad endast maksimumi võistlejate ohutuse tagamiseks, kaasneb spordiga traumade ja varustuse purunemise oht. Starti asumisega kinnitab iga osaleja, et on kaasnevate ohtudega kursis ning õnnetuse korral vastutab tagajärgede eest ise, esitamata korraldajatele mistahes vormis kahjunõudeid.

Info ja registreerimine https://aerobike.ee/hiiumaa/2022/emmaste

Aeg
L, 8. oktoober

Korraldaja

MTÜ Aerobike Cycling Agency

Asukoht

Emmaste
Eesti