Loading Sündmused

Näitus: Ahti Seppet: “Raskolnikov” Skulptuur. Ehe kui väikevorm

N, 4. august - R, 26. august
Raskolnikov_plakat-v

Kärdla Kultuurikeskuse näituseruumis 3. – 26. 08.
Näituse avamine 3. augustil kell 16.
Seda näitust kokku leppides ja saali plaaniga tutvudes tuli see mõte kuidagi iseenesest teiste näituse ideede seast esile. Seoses praeguse tõbrastunud sõjaga Ukrainas tundub kuritöö ja karistusega seotud teema eriti aktuaalne. Saab ju loominguga tegeledes mõte liikuda ruumipunktidesse, mis ajaliselt-kauguselt võimatud. Eriti aitavad sellele kaasa tänapäevased infovood, mis toovad välja valitseva kurjuse varjatud ja nähtava suhte. Muidugi on tähtis vaataja kannatlikkus nende seoste otsimisel ja loomisel.
Näituse teine osa ehetest kui skulpturaalsetest väikevormidest tõstatab küsimuse – kui ehe on ehe, väikevorm kui ehe? Milline ta peaks olema? Milline peaks materjal olema, kuidas seda väärindada, eksponeerida jne.?
Skulptuuride põhirõhk on tööl, mille nimeks „Kartmatu ratsu viimane simultaan“. See on valminud varalahkunud suurepärasele kunstnikule Peeter Allikule mõeldes. Olen oma töid tehes mõelnud, mis õigustab narkomaanilist kunstiga tegelemist? Kultuur – kontrakultuur? Ikka olen jõudnud järelduseni, et selleks on töö huvitavus, kui töö on huvitav on tulemus ka esteetiliselt nauditav ja ka tegijale rahuldust pakkuv.
Loomingulist näitusega tutvumist,
tänulik autor Ahti Seppet.

Aeg
N, 4. august - R, 26. august

Asukoht

Kärdla Kultuurikeskuse näituseruum