Lade Veranstaltungen

„Koidu ja eha vahel“. Katrin Lehismets (sopran) ja Francesca Cardone (klaver)

Sa, 27. Juli
Koidu ja eha vahel

Maiuspala tipptasemel klassikalise muusika austajatele! Muusikalisele rännakule läbi ida ja lääne kutsuvad meid kaks rahvusvaheliselt tunnustatud ja Salzburgis resideeruvat muusikut: sopran ja pianist Katrin Lehismets (Mozarteum`i ülikool) ning Itaalias sündinud pianist Francesca Cardone (Dante Alighieri Society).

Meie maailma ajalugu on kujundanud paljud sündmused, nagu rahvaste rändamine, sõjad, okupatsioonid – sajandeid kestvad arengud, mis ühendasid ida ja lääne. Tänane ühiskond kipub sageli vastandama: must ja valge, ida ja lääs, ratsionaalne ja irratsionaalne. Kuid kas meie ajalugu pole näidanud, et erinevad kultuurid just nimelt segunevad läbi rände ja okupatsioonide? Ehk äkki on kõik omavahel seotud?

Mitmekesine kava hõlmabki muusikat naisautoritelt idast lääneni. Kuuleme Ester Mägi, tatari juurtega Sofia Gubaidulina, Prantsusmaa-Hispaania taustaga Pauline Viardot‘, itaallanna Elsa Respighi, Alma Mahleri, tšehhi heliloojate Vítězslava Kaprálová ja Otilie Suková teoseid. Kel on olnud õnn nautida Katrin Lehismetsa kontserte, see teab, et asja juurde kuuluvad ka põnevad jutud.

Kontsert on kahes osas. Piletid saadaval tund enne algust kohapeal. Algus kl 19.00.

Info täieneb.

Zeit
Sa, 27. Juli

 

Organisator
MTÜ Suuremõisa Loss

Veranstaltungsort

Suuremõisa loss
Eesti Google Karte anzeigen